portfolio


Anna_Butrym_fot.Aparatki.pl_16Praca z publicznością i kamerą to mój żywioł. Na scenie staję właściwie od zawsze, i to w niejednej roli: skrzypaczki, tłumaczki, trenerki i konferansjerki.

Moim pierwszym, wieloletnim treningiem solowych i zespołowych wystąpień publicznych była szkoła muzyczna, którą ukończyłam w klasie skrzypiec, grając także na fortepianie i występując ze szkolnym chórem i orkiestrą. Sceniczne doświadczenie zbierałam również śpiewając w chórze gospel i biorąc udział w konkursach recytatorskich.

Od 2007 roku spełniam się jako hungarystka tłumacząc najróżniejsze spotkania i wystąpienia. Sama też występuję w roli mówcy i prowadzącego, popularyzując węgierską kulturę poprzez autorskie wykłady i przeprowadzając wywiady z pisarzami i poetami. Dzięki praktyce tłumacza ustnego nauczyłam się jednocześnie mówić i słuchać – co daje szczególnie ciekawą mieszankę podczas pracy na scenie.

Pracując przez kilka lat jako certyfikowana trenerka biznesu w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu nauczyłam się, jak należy mówić, by nie zanudzić słuchaczy przez kilka wspólnie spędzonych godzin, nawet jeśli temat jest z założenia mało rozrywkowy. Potwierdzają to uczestnicy moich szkoleń, wystawiając mi opinie „charyzmatyczna”, „bardzo komunikatywna”, „pełna energii”, „świetnie przygotowana”, „umie utrzymać uwagę uczestnika przez cały dzień”.

W roli konferansjerki i pracy z kamerą odnajduję radość od niedawna. Te dwa aspekty pracy z publicznością łączą w sobie wszystkie elementy mojego dotychczasowego doświadczenia, dostarczając emocjonujących wyzwań. Szlify prezenterskie zdobywam uczestnicząc w serii szkoleń w Akademii Telewizyjnej TVP.

Jedną z moich najnowszych przygód jest praca w roli epizodystki w reklamach i serialach – zarówno na polu zadań aktorskich, jak i konferansjerskich mam przyjemność współpracować z kilkoma impresariatami artystycznymi.

Zapraszam do zapoznania się z moim wykształceniem, dotychczasowym dorobkiem w ramach wybranych realizacji oraz nagraniami wideo w kategoriach: