Łagodny potwór – projekt Frankenstein


Warto samemu przekonać się, jakim filmem jest „Łagodny potwór – projekt Frankenstein” / „Szelíd teremtés” w reżyserii Kornéla Mundruczó, goszczący od niedawna w polskich kinach. (Obsada: Rudolf Frecska, Lili Monori, Kornél Mundruczó, Kitty Csíkos. Premiera: Polska – 29 kwietnia 2011 Świat – 22 maja 2010). Na Filmwebie projekt ten rysuje się następująco:

„17-letni Rudi po kilku latach spędzonych w internacie wraca do domu matki. Ma nadzieję znaleźć akceptację, miłość oraz dowiedzieć się, kto jest jego ojcem, jednak zauważa, że jego obecność jest niepożądana. Przypadkowo Rudi, bierze udział w castingu do filmu. Reżyser przejęty niewinnością i odmiennością chłopaka, angażuje go do swojego makabrycznego przedsięwzięcia. Wkrótce zdaje sobie również sprawę z tego, że ten dziwny i milczący młodzieniec jest jego synem i że stworzył potwora. Nie pozostaje mu nic innego, jak towarzyszyć Rudiemu w jego nieuchronnej, brutalnej drodze i wspólnie odnaleźć odkupienie.”

[za: http://www.filmweb.pl/film/%C5%81agodny+potw%C3%B3r+%E2%80%93+projekt+Frankenstein-2010-566708]

Film można obejrzeć m. in. w Kinie Muranów (Andersa 1, Warszawa). Dwa krótkie fragmenty oraz kolejną recenzję znajdziecie tutaj.