Węgierski akcent na Festiwalu Muzyka i Świat


Podczas 5. edycji Festiwalu Muzyka i Świat, która odbędzie się 22-24 marca w Krakowie, wystąpi węgierski zespół The Qualitons oraz pochodzący z Węgier DJ Kanada Kaosz (23.03.2013, 22:00, Potańcówka w Domu Kolejarza):

Niezwykły bal w niezwykłej przestrzeni, muzyczny i estetyczny hołd oddany latom 60. i 70.
23 marca, godzina 22.00, Dom Kultury Kolejarza (ul. Św. Filipa 7)

W samym sercu miasta oddajemy Wam jedną z piękniejszych, najprawdziwszych sal balowych Krakowa. Idąc ulicą św. Filipa unieście głowę i otwórzcie szerzej oczy, dostrzeżecie niezwykły widok… wysokie okna, w których migocą światła potężnych żyrandoli. I natychmiast…. chcecie tam być!

Dom Kultury Kolejarza – jedno z nieodkrytych, zapomnianych miejsc kultury i rozrywki Krakowa. Sala balowa, w której od 1912 roku występowała jedna najstarszych i najlepszych orkiestr dętych Krakowa – Kolejowa Orkiestra Dęta. Lśniący parkiet, lustra, balkony… Do tego kelnerzy i zimna płyta, bryzol, śledziki i dobra zmrożona wódka. Nigdy tam nie byliście i nie wiedzieliście nawet, że marzycie by tam być!

The Qualitons (Węgry)

23 Marca to dzień bardzo ważny dla dwóch bratnich sobie narodów – Polski i Węgier. Od 2007 roku jest to oficjalny dzień przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Specjalnie na tą okazję, prosto z Budapesztu, przyjedzie do nas zespół The Qualitons. Ten cieszący się światowym uznaniem kwartet zaprezentuje niezwykłą mieszankę funku, afrobeatu i wshodnioeuropejskiego beatu, który po raz pierwszy będzie miał okazję zagrać przed polską publicznością.

DJ Kanada Kaosz (Węgry)

Ponownie przypomni nam o dniu przyjaźni polsko-węgierskiej dzięki dużej dawce wschodnio-europejsckich brzmień lat 60-tych i 70-tych – wyłącznie z winyli. Kanada Kaosz na stałe związany jest z zespołem The Qualitons orz jako DJ z kultową węgierską rozgłośnią radiową Tilos, gdzie od 1998 roku prowadzi swoją audycję „The adventures of Káosz Kapitány”.

Więcej szczegółów znajdziecie na www.muzykaiswiat.pl.

.