B.A.R.T.O. na Hajó A38


Tym razem coś dla osób mieszkających w Budapeszcie – Instytut Polski zaprasza na koncert B.A.R.T.O. 3 czerwca 2011 r. (piątek) o godz. 21.00 na Statku A3:

B.A.R.T.O. (ex El Barto & Liam B) to bez wątpienia jeden z najciekawszych polskich DJ’ów i producentów poruszających się w rejonie mash-up’ów (czyli utworów powstających z twórczego połączenia przynajmniej dwóch już istniejących piosenek), będący przy tym jedną ze światowych gwiazd tego gatunku. Jego pierwsze publikacje pojawiły się ponad 8 lat temu, kiedy ukazała się pierwsza z czterech części legendarnych „Miksacji”. Ta i kolejne bootlegowe publikacje przyniosły mu we wczesnym okresie spory rozgłos w Polsce (obecność na playlistach rozgłośni takich jak Trójka, Radio Bis i Radio Jazz), który szybko rozprzestrzenił się poza granice kraju. Od tego czasu jego produkcje niejednokrotnie pojawiały się m.in. na antenach rozgłośni takich jak m.in. BBC Radio 1 (UK), XFM London (UK) czy Virgin France (FRA), zwracając uwagę m.in. takich postaci jak Kissy Sell Out (UK), Loo & Placido (FRA), McSleazy (UK), DJ Zebra (FRA) czy DJ Ayres (USA).

Po klubowym epizodzie w 2009, w którym sety B.A.R.T.O. składały się głównie z tanecznych brzmień, powrócił on do łączenia popu (np. Beyonce, Britney, Rihanna…) z drugą stroną skali (np. The Clash, The Specials, David Bowie…). Jednocześnie z łatwością potrafi podczas swoich setów przejść w klubową estetykę w stylu 2 Many DJ’s, zahaczyć o dubstep lub wykonać inną stylistyczną woltę – niezmiennie pozostając jednak w charakterystycznym mash-up’owym klimacie „łączenia wszystkiego ze wszystkim w niepowtarzalnym stylu”.

Ze swoimi setami B.A.R.T.O. gościł zarówno w najważniejszych, otwartych na imprezową alternatywę klubach (w Polsce, w Niemczech i na Węgrzech), jak i na dużych festiwalach takich jak Selector Festival. Zrealizował dwa ekskluzywne mixy dla Heineken Open’er Festival, które przez kilka miesięcy usłyszeć można było na stronie festiwalu. Ostatnio współpracuje też z audycją „CZTERY: GRAMY!” w Czwórce (IV Pr. Polskiego Radia), gdzie prezentowane są jego ekskluzywne mash-up’y.

Warto dodać, że od kilku lat B.A.R.T.O. działa również pod pseudonimem The Phantom, grając sety DJ’skie w kraju i za granicą oraz publikując swój stricte-klubowy autorski materiał i remixy m.in. dla wytwórni takich jak Top Billin Music (Finlandia), Senseless Records (UK), Trouble & Bass (US), Silverback Recordings (Belgia).

Ceny biletów: 1000,- Ft

[tekst i zdjęcie za: http://www.polinst.hu/pl/node/7317]