Certyfikat z języka węgierskiego vol. 2


Jakiś czas temu przedstawiłam Wam możliwości uzyskania certyfikatu z języka węgierskiego (zaglądnijcie tutaj). Dziś kolejny, ważny news w tej sprawie, czyli możliwość zdawania egzaminu na Uniwersytecie Warszawskim:

„Uniwersytet Warszawski zaprasza wszystkich chętnych (studentów  UW i kandydatów zewnętrznych) na egzaminy certyfikacyjne z języków obcych. Oferujemy egzaminy z 38 języków obcych, na podstawie których wydawane są certyfikaty biegłości językowej. Proponowany przez nas certyfikat językowy jest dokumentem stwierdzającym opanowanie danego języka obcego w mowie i piśmie na jednym z poziomów określonych według wytycznych Rady Europy, dzięki czemu może służyć jako potwierdzenie znajomości języka obcego przy ubieganiu się o pracę (m.in.jest honorowany przy naborze do służby cywilnej oraz przy dokumentowaniu znajomości języka obcego przez przewodników turystycznych i pilotów wycieczek), staż zagraniczny, studia itp.”

[za: http://www.certyfikacja.uw.edu.pl/]

Wszelkie niezbędne informacje znajdziecie na stronie Rady Koordynacyjnej ds. Certyfikacji Biegłości Językowej, są tam m. in:

  • testy przykładowe
  • terminy egzaminów
  • i pełna oferta , obejmująca następujące języki:

albański, angielski, arabski, azerski,  baskijski, białoruski, bułgarski, chiński, chorwacki, czeczeński, czeski, estoński, fiński,  francuski, grecki, gruziński,  hebrajski, hiszpański,  japoński,  koreański, litewski, niderlandzki, niemiecki, norweski, ormiański, perski, polski, portugalski, rosyjski, rumuński, serbski, słoweński, suahili, szwedzki, turecki, ukraiński, węgierski, włoski

Oto warunki najbliższej, letniej sesji w ramach języka węgierskiego:

SESJA LETNIA 2010/11

CZERWIEC 2011

TERMIN REJESTRACJI: 15 kwietnia (od godz. 21) – 23 maja (do godz. 24)

UWAGA: Egzamin odbędzie się, jeżeli zarejestrują się na niego minimum trzy osoby. (Zgodnie z z § 8 , ust. 1 Uchwały nr 119 Senatu UW, Rada Koordynacyjna określa wymaganą minimalną liczbę kandydatów na egzaminy z języków obcych) W przypadku zarejestrowania się mniejszej liczby kandydatów, egzamin odbędzie się w sesji letniej w następnym roku akademickim.

j. węgierski – poziom B1

 

Proponowany przez nas certyfikat językowy jest dokumentem stwierdzającym opanowanie danego języka obcego w mowie i piśmie na jednym z poziomów określonych według wytycznych Rady Europy, dzięki czemu może służyć jako potwierdzenie znajomości języka obcego przy ubieganiu się o pracę (m.in.jest honorowany przy naborze do służby cywilnej oraz przy dokumentowaniu znajomości języka obcego przez przewodników turystycznych i pilotów wycieczek), staż zagraniczny, studia itp.