Dávid Pavlovits na Gitarze +


Zaproszenie na koncert Dávida Pavlovitsa, jednego z najbardziej kreatywnych węgierskich gitarzystów klasycznych, w ramach Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA +:

Artysta będzie także udzielał lekcji mistrzowskich:

Wszyscy zainteresowani uczestniczeniem w lekcjach proszeni są o wysłanie zgłoszenia na adres ns@gitaraplus.pl. Z powodu ograniczonej liczby miejsc o udziale w lekcjach decyduje kolejność zgłoszeń (udział aktywny płatny, udział bierny bezpłatny):

Dávid Pavlovits
19 października, godz. 10:30 – 13:00
21 października, godz. 10:30 – 13:00
Klub pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21, Wrocław
Koszt 1 lekcji (45 min): 35 zł

 .

gitara plus festiwal.

Krytycy nazywają Dávida Pavlovitsa jednym z najbardziej kreatywnych gitarzystów klasycznych młodego pokolenia. Z pewnością jest on obdarzony niecodziennym talentem, o czym świadczy fakt, że naukę gry na gitarze rozpoczął dopiero w wieku 17 lat, a już trzy lata później wygrał międzynarodowy konkurs gitarowy w Żorach. Prasa muzyczna określiła wówczas jego grę jako „bliską geniuszu”. Na kolejne wyróżnienia nie musiał długo czekać – zdobył pierwszą nagrodę Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Ostrzyhomiu, drugie nagrody Konkursu Muzycznego w Budapeszcie oraz Konkursu Gitarowego na Krecie. Został również wyróżniony w Konkursie Kompozytorów w Viareggio. Swój talent i umiejętności warsztatowe kształcił w Konserwatorium Muzycznym w Segedynie, na Akademii Muzycznej w Darmstadt, Uniwersytecie Jana Gutenberga w Moguncji oraz w Wyższej Szkole Muzycznej w Monachium. Uczestniczył w lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez gitarzystów: Tilmana Hoppstocka, Olafa Van Gonnissena, Waltera Schumachera oraz pianistę Grigory’ego Gruzmana. Rozwijał też umiejętności kompozytorskie podczas warsztatów Lajosa Huszára i Heinza-Wielanda Kurza. Od blisko 20 lat nieustannie koncertuje w całej Europie, występował również w Ameryce Południowej i w Stanach Zjednoczonych. Ponadto jest regularnie zapraszany przez organizatorów międzynarodowych konkursów gitarowych jako juror oraz wykładowca lekcji mistrzowskich. Od 1996 roku łączy karierę artystyczną z pedagogiczną, jest cenionym nauczycielem gry na gitarze oraz wykładowcą teorii i historii muzyki. Obecnie pracuje na Uniwersytecie w Segedynie.