Ile kosztuje wycieczka do Budapesztu?


Jeśli interesują Was orientacyjne ceny w Budapeszcie, to przejrzyjcie zestawienie na wp.pl, obejmujące (w dość okrojonym, niestety, zakresie) komunikację miejską, wyżywienie, noclegi i atrakcje turystyczne:

Tanie linie lotnicze kuszą promocyjnymi lotami już od kilkudziesięciu złotych. Postanowiliśmy przyjrzeć się najbardziej atrakcyjnym cenowo kierunkom i zbadać, co czeka nas na miejscu. Czy lotnisko jest daleko od centrum, ile będzie kosztował pobyt i co warto zobaczyć w okolicy. Wraz z serwisem Loter.pl sprawdzimy, czy symboliczne kilka złotych wydane na lot nie powiększy się o zbyt wiele zer podczas urlopu! Pierwszym z tanich kierunków, który bierzemy pod lupę, jest Budapeszt!

Nazywany Perłą Dunaju jest uważany za jedno z najpiękniejszych miast Europy. To prawdziwa wizytówka Węgier na świecie od ponad stu lat. Jeszcze do XIX wieku po obu stronach Dunaju były osobne miasta – Buda i Peszt. Połączone efektownymi mostami stały się jednym organizmem. Budynek Parlamentu, Wzgórze Gelerta, Baszta Rybacka, Wyspa Małgorzaty i Most Łańcuchowy to dopiero początek długiej listy atrakcji, które oferuje Budapeszt. Dolecimy tu już od 68 zł w dwie strony. A ile wydamy na miejscu?

.

puzzle budapeszt