Udawanie znajomości języka przez konferansjera – brzmi nieprawdopodobnie? Też tak sądziłam, dopóki znajomy z branży eventowej nie opowiedział mi, jak na kilka minut przed wejściem na scenę dość słynnej osobie, parającej się od lat konferansjerką, zapisywał fonetycznie… anglojęzyczne zapowiedzi! To przypadek skrajny, ale niejedna agencja słyszała już różne popisy językowe na scenie, odmienne od deklarowanych umiejętności.
Nie wyobrażam sobie tak oszukać klienta, wystawiając na szwank swoją reputację i ryzykując fiasko całego wydarzenia. Dlatego na pytanie, czy poprowadzę event po niemiecku, francusku czy chińsku, odpowiem: nie. Ale z chęcią nauczę się kilku zwrotów dla ubarwienia konferansjerki: podczas międzynarodowego wydarzenia TIPMCC otwierałam konferencję, witając w rodzimych językach uczestników z kilkunastu krajów.
The International Permanent Makeup Conference & Championship
Języki, którymi posługuję się swobodnie na scenie, również tłumacząc i będąc w stanie zareagować na każdą nieprzewidzianą sytuację, to angielski i węgierski. Uczyłam się co prawda niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego i estońskiego, ale skoro od konferansjera wymaga się świetnej polszczyzny, to nie wyobrażam sobie, by popisywać się na scenie językiem, w którym mam niewielką swobodę.
Najciekawszym wyzwaniem było dla mnie do tej pory prowadzenie w języku angielskim i węgierskim (a także tłumaczenie na scenie w tej parze) „Sri Lanka Roadshow” w Budapeszcie – z niecierpliwością czekam na kolejne takie wydarzenia.
Anna Butrym – jest konferansjerką, która nie boi się żadnych wyzwań, a praca z publicznością to jej żywioł. Na scenie pojawia się właściwie od zawsze, i to w niejednej roli: skrzypaczki, tłumaczki, trenerki biznesu, animatorki, konferansjerki i moderatorki wydarzeń. Z chęcią prowadzi eventy dwujęzycznie – płynnie posługuje się językiem angielskim i węgierskim.
Świetnie odnajduje się w prowadzeniu zarówno gal, konferencji, imprez kulturalnych, spotkań firmowych, jak i wieczorów autorskich, koncertów, wyjazdów integracyjnych, wydarzeń sportowych czy konferencji prasowych. Prowadzi także autorskie szkolenia z wystąpień publicznych, a w swoim portfolio ma również epizody telewizyjne i reklamowe oraz medialną reprezentację instytucji kulturalnej. Swobodnie czuje się nie tylko na scenie, ale także w studio radiowym i przed kamerą.
Klienci doceniają przede wszystkim jej energię, uśmiech, staranne przygotowanie, płynność we wszystkich językach i umiejętność dostosowania stylu prowadzenia do każdego rodzaju wydarzenia. Jej dumą zawodową jest fakt, że każdy event udało się jej zrealizować ze stuprocentową satysfakcją zleceniodawców, którzy chętnie polecają ją do kolejnych projektów i nawiązują dłuższą współpracę.
Tagi: konferansjer, konferansjerka, prowadzący, prowadząca, moderator, moderatorka, MC, host, prezenter, prezenterka, animator, animatorka, prowadzenie eventu, prowadzenie imprezy, prowadzenie konferencji, prowadzenie gali, event, impreza, konferencja, gala, panel, wywiad, moderowanie panelu, prowadzenie wywiadu, konferansjer angielski, konferansjerka angielski, konferansjer węgierski, konferansjerka węgierski, konferansjer dwujęzyczny, konferansjerka dwujęzyczna