Konferansjer stale doskonali swój warsztat


 

Jednym z najważniejszych atrybutów konferansjera jest głos. Suknia od projektanta czy szyty na miarę garnitur opatrzą się na scenie po kilku minutach, ale świetny głos prowadzącego może przykuć uwagę publiczności na wiele godzin.  I sprawić, że wysłucha ona wszystkiego, co w ramach eventu chce przekazać organizator, nawet jeśli treść nie jest zbyt porywająca albo oprawa wizualna wydarzenia nie stanowi mocnego wabika.

Niektórzy otrzymują piękną barwę głosu i dobrą dykcję w darze od losu, inni muszą nieco więcej popracować nad precyzyjną wymową, ale wszystkich konferansjerów łączy jedno – powinni stale doskonalić swój sceniczny warsztat, oddając się co jakiś czas w ręce m.in. specjalistów od dykcji i emisji głosu, bo zawsze można coś poprawić albo poszerzyć zakres swoich usług. Na scenie w każdym przypadku przydaje się większa świadomość słowa, dopieszczona i obniżona barwa, prawidłowy oddech, czysta wymowa i szereg innych aspektów, które poruszane są w ramach kursów emisji i dykcji.

 

Warsztat lektorski z Maciejem Jabłońskim

Warsztat lektorski z Maciejem Jabłońskim

 

Moje portfolio bazuje nie tylko zadaniach konferansjerskich – głosem na scenie, przed kamerą i w studio pracuję także prezenterka, wideoblogerka, lektorka reklam, w których gram, epizodystka w serialach, trenerka wystąpień publicznych, tłumaczka ustna i promotorka kultury węgierskiej, co jakiś czas proszona o wypowiedź w radio. Dlatego już niejednokrotnie poddawałam ocenie specjalistów moją dykcję, intonację, barwę i oddech, m.in. w ramach kursów dla trenerów, mówców publicznych, prezenterów telewizyjnych czy lektorów reklam, filmów, seriali, audiobooków i explainerów korporacyjnych.

 

Nagranie postsynchronów do jednej z reklam

Nagranie postsynchronów do jednej z reklam

 

Czy jednak warto dbać jedynie o rozwój głosu? Zdecydowanie nie. W pracy konferansjera ważna jest całość prezencji, ruchu scenicznego, konkretnych umiejętności, choćby dziennikarskich czy aktorskich, oraz wiedzy z poszczególnych obszarów. Dlatego ja stawiam zarówno na szkolenia emisyjno-dykcyjne, jak i regularne budowanie fizycznej sprawności (kondycja przy całodniowym evencie prowadzonym na 11-centrymetrowych szpilkach bywa nie do przecenienia), gracji (kursy tańca), a także zajęcia merytoryczne, pomagające odpowiednio zarządzać wydarzeniami na scenie oraz warsztaty zwiększające ogólną świadomość sceniczną.

O części tych kursów i aktywności piszę więcej w prezentowanym wykształceniu, ale muszę przyznać, że pierwsze przygotowania do pracy na scenie rozpoczęłam już w wieku 6 lat, kontynuując je przez dwunastoletni cykl szkół muzycznych i wieńcząc – w ramach tradycyjnie pojmowanej edukacji – studiami na filologii węgierskiej, gdzie nauczyłam się wymawiać niewymawialne. Dziś garściami czerpię z tamtych doświadczeń, profesjonalnie pracując głosem i wizerunkiem, i witając nowe wyzwania zawodowe.

 

Szkolenia naprawdę przynoszą efekty – od intensywnego kursu wystąpień publicznych w Akademii Telewizyjnej TVP do prowadzenia programu w TVP1:

 

Anna Butrym – jest konferansjerką, która nie boi się żadnych wyzwań, a praca z publicznością to jej żywioł. Na scenie pojawia się właściwie od zawsze, i to w niejednej roli: skrzypaczki, tłumaczki, trenerki biznesu, animatorki, konferansjerki i moderatorki wydarzeń. Z chęcią prowadzi eventy dwujęzycznie – płynnie posługuje się językiem angielskim i węgierskim.
Świetnie odnajduje się w prowadzeniu zarówno gal, konferencji, imprez kulturalnych, spotkań firmowych, jak i wieczorów autorskich, koncertów, wyjazdów integracyjnych, wydarzeń sportowych czy konferencji prasowych. Prowadzi także autorskie szkolenia z wystąpień publicznych, a w swoim portfolio ma również epizody telewizyjne i reklamowe oraz medialną reprezentację instytucji kulturalnej. Swobodnie czuje się nie tylko na scenie, ale także w studio radiowym i przed kamerą.
Klienci doceniają przede wszystkim jej energię, uśmiech, staranne przygotowanie, płynność we wszystkich językach i umiejętność dostosowania stylu prowadzenia do każdego rodzaju wydarzenia. Jej dumą zawodową jest fakt, że każdy event udało się jej zrealizować ze stuprocentową satysfakcją zleceniodawców, którzy chętnie polecają ją do kolejnych projektów i nawiązują dłuższą współpracę. 

 

Tagi: konferansjer, konferansjerka, prowadzący, prowadząca, moderator, moderatorka, MC, host, prezenter, prezenterka, animator, animatorka, prowadzenie eventu, prowadzenie imprezy, prowadzenie konferencji, prowadzenie gali, event, impreza, konferencja, gala, panel, wywiad, moderowanie panelu, prowadzenie wywiadu, konferansjer angielski, konferansjerka angielski, konferansjer węgierski, konferansjerka węgierski, konferansjer dwujęzyczny, konferansjerka dwujęzyczna, konferansjer warszawa