Konferansjer w duecie zawsze gra zespołowo


 

Od czasu do czasu budżet niektórych wydarzeń pozwala na podniesienie prestiżu dzięki zatrudnieniu pary konferansjerów. To zabieg zarówno ładny wizualnie, jak i pozwalający na zwiększenie dynamiki na scenie dzięki dialogowi między prowadzącymi, zwłaszcza gdy event ma bardzo obszerny scenariusz z dużą ilością tekstu. Duet może sprawdzić się też, gdy wydarzenie należy poprowadzić dwujęzycznie, a pierwotnie faworyzowany konferansjer nie zna wymaganego języka obcego. Kluczowe jest jednak dobranie konferansjerskiej pary (niezależnie od zestawienia płci) tak, żeby postaci się dopełniały i świetnie ze sobą współpracowały. W przeciwnym razie można osiągnąć cel odwrotny do zamierzonego.

O czym powinien pamiętać konferansjer pracujący w duecie? Przede wszystkim o tym, że klienta i publiczności nie interesują ani zakulisowe animozje, ani rywalizacja, ani ego prowadzącego. Duet opiera się na grze zespołowej: szacunku, współpracy, dialogu, wsparciu w przypadku sytuacji podbramkowej czy wpadki. Idealny duet ma świetną sceniczną chemię i sprawia, że goście z przyjemnością przysłuchują się wymianie zdań pomiędzy konferansjerską parą.

Już kilkadziesiąt razy miałam sposobność pracować w konferansjerskim lub prezenterskim duecie, na szczęście z przewagą udanych realizacji. Do dziś wspominam jednak wydarzenie, podczas którego drugi konferansjer uporczywie próbował zagarnąć dla siebie zarówno teksty, jak i przestrzeń sceniczną, za każdym razem mówiąc trzy razy dłuższe od moich kwestie – choć nie było w nich trzy razy więcej treści. Werdykt wydała w tej sprawie… publiczność, która od pewnego momentu przestała słuchać jego zapowiedzi, ostentacyjnie rozmawiając czy zajmując się cateringiem.

A najlepiej wspominana przeze mnie współpraca? To kilka wspólnych występów (i oby jak najwięcej w przyszłości!) z Damianem Urbańczykiem, z którym prowadziliśmy eventy w różnych konfiguracjach: polsko- i angielskojęzycznych, oszczędnych i wystawnych. Przetestowaliśmy się w boju, wychodząc – dzięki pełnej współpracy – z potencjalnie ogromnej wpadki tak, że nawet znający scenariusz na wylot organizatorzy nie zorientowali się, jak dużo szyliśmy. Najlepszym podsumowaniem naszej scenicznej chemii jest jednak pytanie, jakie usłyszeliśmy po pierwszym zrealizowanym wspólnie evencie: „Ile lat  współpracujecie ze sobą jako duet?”. Cóż, zaledwie kilka godzin wcześniej spotkaliśmy się pierwszy raz w życiu.

Gala konkursu Polski Produkt Przyszłości

XVth International Winter Road Congress

Gala 12. Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO

 

Anna Butrym – jest konferansjerką, która nie boi się żadnych wyzwań, a praca z publicznością to jej żywioł. Na scenie pojawia się właściwie od zawsze, i to w niejednej roli: skrzypaczki, tłumaczki, trenerki biznesu, animatorki, konferansjerki i moderatorki wydarzeń. Z chęcią prowadzi eventy dwujęzycznie – płynnie posługuje się językiem angielskim i węgierskim.
Świetnie odnajduje się w prowadzeniu zarówno gal, konferencji, imprez kulturalnych, spotkań firmowych, jak i wieczorów autorskich, koncertów, wyjazdów integracyjnych, wydarzeń sportowych czy konferencji prasowych. Prowadzi także autorskie szkolenia z wystąpień publicznych, a w swoim portfolio ma również epizody telewizyjne i reklamowe oraz medialną reprezentację instytucji kulturalnej. Swobodnie czuje się nie tylko na scenie, ale także w studio radiowym i przed kamerą.
Klienci doceniają przede wszystkim jej energię, uśmiech, staranne przygotowanie, płynność we wszystkich językach i umiejętność dostosowania stylu prowadzenia do każdego rodzaju wydarzenia. Jej dumą zawodową jest fakt, że każdy event udało się jej zrealizować ze stuprocentową satysfakcją zleceniodawców, którzy chętnie polecają ją do kolejnych projektów i nawiązują dłuższą współpracę. 

 

Tagi: konferansjer, konferansjerka, prowadzący, prowadząca, moderator, moderatorka, MC, host, prezenter, prezenterka, animator, animatorka, prowadzenie eventu, prowadzenie imprezy, prowadzenie konferencji, prowadzenie gali, event, impreza, konferencja, gala, panel, wywiad, moderowanie panelu, prowadzenie wywiadu, konferansjer angielski, konferansjerka angielski, konferansjer węgierski, konferansjerka węgierski, konferansjer dwujęzyczny, konferansjerka dwujęzyczna