Konferansjer wspiera event swoim doświadczeniem


 

Dlaczego warto zatrudnić doświadczonego konferansjera? Oprócz oczywistych argumentów – obycie sceniczne, umiejętność współpracy z całą ekipą realizacyjną czy swoboda reagowania na każdą nieprzewidzianą sytuację – trzeba wymienić jeszcze jeden, nierzadko bardzo ważny z perspektywy klienta: doświadczony prowadzący potrafi podpowiedzieć najlepsze rozwiązania. To szczególnie ważne wtedy, gdy w organizacji wydarzenia nie pośredniczy agencja eventowa, a wszystkie zadania spadają na dział marketingu, HR(!) czy zarząd lub dyrekcję danej firmy.

Agencja eventowa potrafi rozwiązać wiele problemów od ręki: ma ogromne doświadczenie w każdym z elementów składowych eventu, sieć sprawdzonych kontaktów na nagłe zastępstwa i, przede wszystkim, jej pracownicy (zwłaszcza w dniu wydarzenia) są zaangażowani w jego koordynację przez cały czas, nie musząc dzielić czasu między sprawy samej firmy a akcję na scenie. Gdy takiej pomocy brak, bo klient sam organizuje event, przynajmniej częściowo wesprzeć go może moderator z bogatym dorobkiem. I to w wielu aspektach – doświadczony konferansjer wie, co się sprawdza, widział bowiem udane i nieudane pomysły w ramach licznych wydarzeń, które poprowadził.

 

 

Zdarzało mi się dzielić swoim eventowym doświadczeniem z klientami w przeróżnych kwestiach – zaczynając od budowy scenariusza, na nagłośnieniu czy cateringu kończąc:

 • Jak ułożyć elementy wieczoru, żeby całość była spójna?
 • W jakiej kolejności witać gości, by nikogo nie urazić?
 • Jak przygotować listę VIPów do wymienienia, by nie pominąć żadnej kluczowej postaci?
 • Jak zdyscyplinować prelegentów, żeby przez opóźnienia nie posypał się cały scenariusz?
 • Jak zapewnić punktualny powrót uczestników konferencji z przerw kawowych?
 • Jak zawczasu odpędzić widmo braku pytań w sesji Q&A?
 • Jaki mikrofon wybrać w zależności od tego, na ile napiętą mamy agendę?
 • Kiedy kilka minut zamieszania technicznego może rozbić elegancki event i czym można to przykryć, żeby publiczność miała wrażenie ciągłości?
 • O co zapytać uświetniającego wieczór artystę, by mieć pewność, że da radę wystąpić?
 • Gdzie ustawić mikrofony, roll-upy i inną identyfikację wizualną, żeby zapewnić odpowiednią ekspozycję przemawiających, nagrodzonych i sponsorów w relacjach audio i wideo?
 • Jakie informacje musi dostać fotograf, żeby w pełni współpracować z konferansjerem i uwiecznić wszystko, co kluczowe w ramach wydarzeń na scenie?
 • Jakie elementy dodać do scenariusza, jeśli pokazujemy event również w streamingu?
 • Jakie wymagania techniczne powinny spełnić prezentacje multimedialne, żeby bez problemu udało się je wyświetlić w trakcie wydarzenia?

 

 

Na te i dziesiątki innych pytań odpowiedziałam (pytana lub nie ?), współpracując z klientami podczas przygotowań do przeróżnych imprez. Część z tych kwestii pojawiła się na etapie briefingu, a część na kilka minut przed wyjściem na scenę – jednak niezależnie od momentu takiej rozmowy to, że umiałam udzielić rady, zawsze było doceniane przez organizatorów (nierzadko też ze strony agencji eventowej). Dlatego jeśli chcesz mieć pewność, że zatrudniasz konferansjera, któremu Twoje wydarzenie tak samo leży na sercu, jak Tobie, napisz do mnie lub zadzwoń:

 konferansjer@annabutrym.pl

+48 609 827 264

 

 

Anna Butrym – jest konferansjerką, która nie boi się żadnych wyzwań, a praca z publicznością to jej żywioł. Na scenie pojawia się właściwie od zawsze, i to w niejednej roli: skrzypaczki, tłumaczki, trenerki biznesu, animatorki, konferansjerki i moderatorki wydarzeń. Z chęcią prowadzi eventy dwujęzycznie – płynnie posługuje się językiem angielskim i węgierskim.
Świetnie odnajduje się w prowadzeniu zarówno gal, konferencji, imprez kulturalnych, spotkań firmowych, jak i wieczorów autorskich, koncertów, wyjazdów integracyjnych, wydarzeń sportowych czy konferencji prasowych. Prowadzi także autorskie szkolenia z wystąpień publicznych, a w swoim portfolio ma również epizody telewizyjne i reklamowe oraz medialną reprezentację instytucji kulturalnej. Swobodnie czuje się nie tylko na scenie, ale także w studio radiowym i przed kamerą.
Klienci doceniają przede wszystkim jej energię, uśmiech, staranne przygotowanie, płynność we wszystkich językach i umiejętność dostosowania stylu prowadzenia do każdego rodzaju wydarzenia. Jej dumą zawodową jest fakt, że każdy event udało się jej zrealizować ze stuprocentową satysfakcją zleceniodawców, którzy chętnie polecają ją do kolejnych projektów i nawiązują dłuższą współpracę. 

 

Tagi: konferansjer, konferansjerka, prowadzący, prowadząca, moderator, moderatorka, MC, host, prezenter, prezenterka, animator, animatorka, prowadzenie eventu, prowadzenie imprezy, prowadzenie konferencji, prowadzenie gali, event, impreza, konferencja, gala, panel, wywiad, moderowanie panelu, prowadzenie wywiadu, konferansjer angielski, konferansjerka angielski, konferansjer węgierski, konferansjerka węgierski, konferansjer dwujęzyczny, konferansjerka dwujęzyczna