Konferansjer zawsze wie, kto jest jego publiką


Wiedza o tym, do kogo się mówi ze sceny, jest kluczowa dla dobrego poprowadzenia eventu. Rolę odgrywa wiele czynników – jak choćby wiek i płeć gości, na ile znają dany temat lub firmę, a także po co zostali zaproszeni. Poznanie tych aspektów pozwala dobrać odpowiedni styl, język oraz poziom szczegółowości tak, by wszyscy świetnie się bawili i czuli szanowani. W sytuacjach skrajnych nieprzygotowanie konferansjera w tym temacie może z kolei doprowadzić do afery.

Przykład? Proszę bardzo: podczas przygotowań do jednego z eventów dowiedziałam się, że rok wcześniej wydarzenie prowadził Bardzo Słynny Konferansjer, co ważne w tym przypadku – mężczyzna. Twarz znana z ekranów, doświadczona i przebierająca w ofertach jak w ulęgałkach. Co mogło zatem pójść nie tak? Cóż, gwiazda zaczęła ze sceny sypać szowinistycznymi dowcipami – mając za publikę pracowników korporacji, gdzie ponad połowa zatrudnionych to kobiety. Oprócz oczywistego niesmaku pojawił się istotny aspekt wartości firmy, która pracownikom zabrania dyskryminacji, molestowania i seksizmu we wszelkich formach. Tym samym wyszło na to, że firma zapłaciła grube pieniądze za obrażanie ze sceny swoich pracownic wbrew własnym zasadom. Możliwych reperkusji – od rysy na wizerunku i morale poczynając, na potencjalnych pozwach lub utratach stanowisk kończąc – nie da się nawet w pełni wymienić.

I tu moje kilkuletnie doświadczenie korporacyjne okazało się niezwykle cennym elementem w oczach klienta, którego uspokoił fakt, że znam i rozumiem wagę takich wewnętrznych regulaminów. Dzięki temu klient mógł być pewien, że sytuacja z poprzedniego roku nie powtórzy się w żadnej z potencjalnych wariacji – abstrahując już od samego pomysłu sypania wątpliwymi żartami na scenie.

 

Citi International 2012-2015

 

Anna Butrym – jest konferansjerką, która nie boi się żadnych wyzwań, a praca z publicznością to jej żywioł. Na scenie pojawia się właściwie od zawsze, i to w niejednej roli: skrzypaczki, tłumaczki, trenerki biznesu, animatorki, konferansjerki i moderatorki wydarzeń. Z chęcią prowadzi eventy dwujęzycznie – płynnie posługuje się językiem angielskim i węgierskim.
Świetnie odnajduje się w prowadzeniu zarówno gal, konferencji, imprez kulturalnych, spotkań firmowych, jak i wieczorów autorskich, koncertów, wyjazdów integracyjnych, wydarzeń sportowych czy konferencji prasowych. Prowadzi także autorskie szkolenia z wystąpień publicznych, a w swoim portfolio ma również epizody telewizyjne i reklamowe oraz medialną reprezentację instytucji kulturalnej. Swobodnie czuje się nie tylko na scenie, ale także w studio radiowym i przed kamerą.
Klienci doceniają przede wszystkim jej energię, uśmiech, staranne przygotowanie, płynność we wszystkich językach i umiejętność dostosowania stylu prowadzenia do każdego rodzaju wydarzenia. Jej dumą zawodową jest fakt, że każdy event udało się jej zrealizować ze stuprocentową satysfakcją zleceniodawców, którzy chętnie polecają ją do kolejnych projektów i nawiązują dłuższą współpracę. 

 

Tagi: konferansjer, konferansjerka, prowadzący, prowadząca, moderator, moderatorka, MC, host, prezenter, prezenterka, animator, animatorka, prowadzenie eventu, prowadzenie imprezy, prowadzenie konferencji, prowadzenie gali, event, impreza, konferencja, gala, panel, wywiad, moderowanie panelu, prowadzenie wywiadu, konferansjer angielski, konferansjerka angielski, konferansjer węgierski, konferansjerka węgierski, konferansjer dwujęzyczny, konferansjerka dwujęzyczna