Konferencja tłumaczy w Poznaniu


25-26 marca 2011 odbędzie się w Poznaniu konferencja branżowa pt. „Rynek tłumaczeń i lokalizacji w Polsce”. Jej ogólny zarys organizatorzy przedstawiają tak:

„Konferencja „Rynek tłumaczeń i lokalizacji w Polsce” od wielu lat tworzona jest przede wszystkim z myślą o tłumaczach. Uczestniczymy aktywnie w dyskusjach w ramach społeczności tłumaczy i zbieramy najciekawsze propozycje tematów. Dzięki temu możemy tworzyć konferencję wspólnie z uczestnikami, realizując ideę integracji branży tłumaczeniowej i lokalizacyjnej w Polsce. Wraz z edycją 2011 konferencja przechodzi na kolejny etap rozwoju. Na podstawie zebranych opinii wprowadzamy podział stopnia zaawansowania tematów, zwiększamy liczbę równoległych „ścieżek” uczestnictwa i wprowadzamy więcej przestrzeni do integracji i dyskusji. Jednocześnie wprowadzamy więcej tematów dla osób z doświadczeniem, cały czas zapewniając także odpowiednią porcję wiedzy dla uczestników, którzy dopiero rozpoczynają swoją działalność.

Jedną z najważniejszych zmian w tym roku jest ustanowienie Komitetu Programowego, który zrzesza przedstawicieli różnych grup współtworzących rynek tłumaczeń i lokalizacji w Polsce. Do współpracy zaprosiliśmy osoby, których działalność i doświadczenie wnosi wiele do społeczności tłumaczy i specjalistów od lokalizacji.”

[za: http://www.rynek-tlumaczen.pl/start/komitet-programowy.html]

Skrócony program konferencji:

  • Piątek – dzień SDL Trados
  • Sobota – technologie, współpraca, integracja
  • Niedziela – prowadzenie działalności, językoznawstwo, edukacja

Pełny program konferencji do pobrania w PDF znajdziecie tutaj, zaś koszty uczestnictwa i warunki rejestracji tutaj.

Kontakt:

Komitet Organizacyjny konferencji „Rynek tłumaczeń i lokalizacji w Polsce”
Ul. Bajana 8A
71-330 Szczecin
konferencja@rynek-tlumaczen.pl

Tel: (091) 432 54 07

Faks: (091) 486 22 65