Muzeum Kinematografii w Łodzi, w związku z 10. rocznicą śmierci twórcy „Dekalogu” przygotowało wystawę pod tytułem Krzysztof Kieślowski – Ślady i pamięć. Można ją oglądać od 29 września do 10 listopada 2011 r. w Keszthely (Miejska Biblioteka Fejér György , Zeppelin tér 3.):
„Krzysztof Kieślowski – Ślady i pamięć” jest biograficzną, retrospektywną ekspozycją dokumentującą całą drogę życiową i artystyczną twórcy „Trzech kolorów”. Wystawa wychodzi naprzeciw potrzebie pełniejszego poznania człowieka, który uważając się za pesymistę dawał kinu i jego miłośnikom nadzieję; który w dążeniu do osiągnięcia niezależności i… spokoju, nieustannie rzucał wyzwania sobie, systemowi, w którym tkwił, a także kinu i współczesnej kulturze. Według autorów ekspozycji jest to odzwierciedlająca chronologię zdarzeń, ale mocno akcentująca najważniejsze sprawy – „wędrówka przez życie” autora „Podwójnego życia Weroniki”. Przeplatają się w niej wątki prywatne i zawodowe, krajowe i zagraniczne, które przedstawią interesujące świadectwo na temat jego życia i działalności.
Podczas tworzenia wystawy wykorzystano fotografie i wycinki prasowe, plakaty, recenzje, katalogi i liczne publikacje, a także materiały archiwalne nigdy dotąd nie prezentowane. Znalazły się tam m.in. fragmenty ważnych wypowiedzi Kieślowskiego, pokazujące go w trakcie pracy nad filmami (na przykład na planie „Blizny”, „Dekalogu”, „Trzech kolorów”), na festiwalach i w znaczących dyskusjach i spotkaniach. Materiały na ekspozycję udostępnili m.in. Maria Kieślowska, Marta Kieślowska, Zbigniew Preisner, Krzysztof Piesiewicz, Irena Strzałkowska ze SF Tor, Jacek Petrycki, Yola Czaderska-Hayek, MK2 Productions – producent „Trzech Kolorów”, Europejska Akademia Filmowa, Filmoteka Narodowa, Film Polski – Agencja Promocji , PWSFTviT w Łodzi, Muzeum Kinematografii.
Ekspozycja „Krzysztof Kieślowski – Ślady i pamięć” powstała we współpracy ze Studiem Filmowym TOR, Wydawnictwem SKORPION, Instytutem Polskim w Dusseldorfie oraz Polskim Instytutem Sztuki Filmowej w Warszawie. Wystawa współfinansowana jest przez Urząd Miasta Łodzi. Komisarzami wystawy są: kustosz – Barbara Kurowska i kustosz – Krystyna Zamysłowska.
Muzeum Kinematografii otrzymało z całej Europy liczne propozycje udostępnienia wystawy „Krzysztof Kieślowski – Ślady i pamięć”. Pierwsza zagraniczna odsłona ekspozycji miała miejsce w berlińskim Willy-Brandt-Haus i towarzyszyła Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu w Berlinie. Wystawie towarzyszył również katalog Muzeum Kinematografii oraz publikacja Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w języku niemieckim i angielskim, zawierająca m.in. esej o Krzysztofie Kieślowskim oraz liczne dokumenty i wypowiedzi o reżyserze, w tym tak znanych twórców jak Sydney Pollack, Juliette Binoche, Stanley Kubrick i Wim Wenders.