Márton Simon na 10. Spoke’N’Word Festivalu


29 listopada w Klubie Komediowym w Warszawie odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja Spoke’N’Word Festivalu (wstęp wolny). Z okazji dziesięciolecia imprezy organizatorzy postanowili jeszcze bardziej zbliżyć do siebie zagranicznych gości i polskich artystów. O 20.30 na scenie pojawią się najlepsi polscy performerzy we wspólnym występie z zagranicznymi artystami, wśród których znajdzie się Węgier, Márton Simon, prezentujący już po raz drugi swoje wiersze polskiej publiczności. Teksty zagranicznych poetów będą tłumaczone na  język polski. Więcej informacji o jubileuszowej edycji znajdziecie tutaj.

W 2012 roku Márton Simon występował przed polską publicznością podczas  8. Spoke’N’Word Festivalu (szczegóły znajdziecie tutaj), prezentując wiersze When I am 64, Jackson Pollock po japońsku, Pocztówka z Budapesztu oraz Tradycyjny poeta:

 

Zarówno podczas ósmej, jak i jubileuszowej edycji mam przyjemność przekładać wiersze Mártona – zapraszam serdecznie do Klubu Komediowego w imieniu autora, swoim oraz współorganizatora, Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie.

10 SpokenWord Festival

[na podstawie: facebook.com/events]