Mundruczó w TR Warszawa


W TR Warszawa trwają przygotowania do spektaklu Nietoperz reżyserii Kornéla Mundruczó:

Środek zimy, kilka dni przed Nowym Rokiem. W niepokojącej scenerii zimnych, szpitalnych wnętrz stojącego na uboczu domu, zbierają się obce sobie wcześniej osoby, aby wspólnie świętować nadchodzące święto. Przygotowania do uroczystości upływają przy słodkich dźwiękach operetki Zemsta Nietoperza Johanna Straussa (syna).

Wielu z obecnych musiało zdobyć się na niejedno poświęcenie, aby znaleźć się w tym miejscu. Za ten przywilej gotowi byli oddać wiele, a nawet ryzykować reputacje. Są wśród nich młodzi i starzy, małżeństwa i osoby stanu wolnego. Łączy ich jedno – ciekawość, czy człowiek może udźwignąć ciężar boskiej wolności.

Po nominowanym do Złotej Palmy filmie Łagodny potwór – projekt Frankenstein, Kornél Mundruczó wraz z zespołem TR Warszawa realizuje klasyczną operę buffo. Sięgając po utwór, który powstał równolegle z ogłoszeniem przez Nietzschego śmierci Boga, węgierski reżyser podejmuje temat „śmierci bez Boga” i zadaje nieśmiertelne pytanie: czy i w jakim stopniu wolno nam decydować o własnym istnieniu.

  • reżyseria Kornél Mundruczó
  • scenografia, reżyseria światła, wideo Márton Ágh
  • kompozytor János Szemenyei
  • dramaturgia Kata Wéber
  • obsada Małgorzata Buczkowska, Roma Gąsiorowska, Agnieszka Podsiadlik, Justyna Wasilewska, Rafał Maćkowiak, Dawid Ogrodnik, Sebastian Pawlak, Adam Woronowicz

CZYTAJ – O twórczości teatralnej i filmowej Kornéla Mundruczó w magazynie Teatr

CZYTAJ – Jacek Wakar o Kornélu Mundruczó

Premiera spektaklu odbędzie się  20 września 2012. Trwa sprzedaż biletów na spektakle popremierowe – 21, 22, 23, 25 i 26 września. Bilety do kupienia w kasie TR, przez stronę internetową www.trwarszawa.pl, za pośrednictwem e-bilet.pl oraz w warszawskich Empikach. Kontakt telefoniczny pod numerem (22) 480 80 08 lub mejlowo: kasa@trwarszawa.pl

[za: http://trwarszawa.pl/kornel-mundruczo-nietoperz]