Nie tylko Budapeszt, czyli co warto wiedzieć o lotnisku w Debreczynie


Niedawno pisałam o lotnisku w Budapeszcie (tutaj), dziś przedstawiam Wam podobne informacje nt. drugiego lotniska na Węgrzech – w Debreczynie (Debreceni Nemzetközi Repülőtér). Takich kompleksowych informacji dostarcza portal tanie-loty.com.pl:

Międzynarodowe lotnisko w Debreczynie – dawna radziecka baza wojskowa – w 2001 r. zyskało status międzynarodowy. Oferuje przewozy pasażerskie oraz transport towarów. W przyszłości planowane jest uruchomienie nowego terminalu i nowego systemu lądowań. Położone jest 6 km od centrum miasta.

Lotnisko posiada jeden terminal, mogący obsłużyć 600 tysięcy pasażerów rocznie. Do dyspozycji pasażerów pozostają wypożyczalnie samochodów, sklepy, punkt rezerwacji hotelowej, kawiarnia. Lotnisko intensywnie się rozwija.

kod IATA: DEB; kod ICAO: LHDC

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +36 52 518-800 lub e-mail: office@airportdebrecen.hu

Na lotnisku istnieje możliwość zarezerwowania hotelu.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodu. Firmy Europcar i Hertz mają swoje stanowiska na lotnisku.

Hertz, tel. +36 52 533-994

Europcar, tel. +36 52 422-134

Przed terminalem lotniska udostępniono bezpłatny parking dla samochodów osobowych i autobusów.

Komunikacja

Lotnisko położone jest niedaleko centrum miasta. Podróż samochodem z centrum nie powinna zająć więcej niż 5 minut. Lotnisko oddalone jest od stacji kolejowej o 1 km. Niestety lotnisko nie jest obsługiwane przez transport publiczny. Jedynym środkiem komunikacji jest taksówka.

TAKSÓWKI

Postój taksówek znajduje się przed lotniskiem. Firma Fan Taxi współpracuje z lotniskiem.. Więcej informacji na stronie: www.fantaxi.hu.

Lotnisko obsługiwane jest także przez minibusy firmy Civis Transfer. Więcej informacji na stronie: www.civistranszfer.hu.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.airportdebrecen.hu

Adres

Airport-Debrecen Kft.
H-4030 Debrecen
Hungary

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje następujące linie lotnicze: Sky Europe, Bulgarian Air Charter, Hamburg International, Hemus Air, Karthago Airlines, Koral Blue Airlines, Malev, Nouvelair.

[za: http://www.tanie-loty.com.pl/lotnisko-w-debreczynie-lotnisko-debreczyn.html]