Słowo o słowie – porady językowe prof. Bralczyka


 Z rad profesora Bralczyka, dotyczących poprawnej polszczyzny, korzystać można nie tyko poprzez jego blogi, ale także dzięki książce Słowo o słowie – porady językowe prof. Bralczyka. Książka ma lekką i przyjemną formę i, jak sama tego doświadczyłam, można się z niej dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy na temat genezy poprawności poszczególnych rozwiązań. Oto jak zachęca nas do niej wydawca:

Książka powstała na podstawie cyklicznej audycji radiowej SŁOWO O SŁOWIE, prowadzonej przez profesora Bralczyka w wielu rozgłośniach regionalnych. To wybór 240 pytań i odpowiedzi, które zostały spisane i zredagowane tak, aby zachować styl właściwy językowi mówionemu profesora. Co znaczy? Skąd pochodzi? Jak wymawiać? Jak pisać? Jak odmieniać? Jak używać? Czy używać? – to części, na które podzielony jest poradnik i według których uporządkowano materiał. Całość uzupełnia indeks alfabetyczny omawianych w książce słów i problemów.

Jesteśmy przekonani, że lektura odpowiedzi, jakich udziela autor, sprawi przyjemność nie tylko miłośnikom jego języka i stylu.

Tytuł: Słowo o Słowie. Porady Językowe Profesora Bralczyka

Seria: Poradnik Językowy PWN

Autor: Bralczyk Jerzy

Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN

Ilość stron: 240

Rok wydania: 2009

ISBN: 65476574