Sytuacja demograficzna na Węgrzech


W audycji „Jedno pytanie, cztery odpowiedzi”,  której emisja będzie miała miejsce dziś o godzinie 11.18 w Radiu Warszawa (fala: 106,2), będzie można posłuchać wiadomości  na temat sytuacji demograficznej w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech:

Zaproszeni do studia goście będą mówić o kwestiach demografii, polityce prorodzinnej oraz działalności organizacji pozarządowych, Kościołów i obywateli, podejmowanych na rzecz zwiększenia dzietności w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Poruszą także kwestie gospodarcze w starzejącym się społeczeństwie. W programie zostaną wykorzystane materiały reporterskie przesłane przez partnerskie rozgłośnie z Czech, Słowacji i Węgier.

Audycja realizowana jest w ramach współpracy z Funduszem Wyszehradzkim i nagrana jest w ramach cyklu „Labirynt moralny”, prowadzenie: Monika Florek-Mostowska. W projekcie, oprócz Radia Warszawa, uczestniczą: Radio Proglas w Czechach, Radio Lumen na Słowacji i Radio Szent István na Węgrzech. Inicjatorem i koordynatorem projektu jest Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl.

[za: http://www.hunginst.pl/]