Visegrad Shorts on Tour – konkurs filmów krótkometrażowych


Ciekawe ogłoszenie dla filmowców, którzy chcieliby także pokazać swoje dzieła w trasie finałowej po Krakowie, Pradze, Bratysławie i Budapeszcie:

Do 23 marca można zgłaszać filmy krótkometrażowe do selekcji pierwszej edycji objazdowego festiwalu filmowego Visegrad Shorts on Tour. W konkursie dla najlepszego filmu do wygrania aż 1000 euro!

Do konkursu można zgłaszać krótkometrażowe filmy dokumentalne, fabularne, animowane oraz eksperymentalne o długości nieprzekraczającej 20 minut, wyprodukowane po 1 stycznia 2009 roku.

Rejestracja dostępna jest poprzez platformę filmową Daazo.com.

Podczas objazdowego festiwalu pokazane zostaną najbardziej nowatorskie filmy zrealizowane przez reżyserów, będących obywatelami jednego z czterech krajów Wyszehradzkich, poniżej 35 roku życia. Twórcy sześciu zwycięskich projektów, które utworzą finałową selekcję festiwalu, wyruszą w podróż zaczynając od Krakowa, przez Pragę, Bratysławę na Budapeszcie kończąc. Zwycięzca, wyłoniony przez międzynarodowe jury, 18 kwietnia, po ostatnim pokazie w Budapeszcie odbierze Visegrad Short Film Award w wysokości 1000 euro. Równocześnie głosowanie odbędzie się także na platformie Daazo.com, gdzie internauci będą mogli oglądać i oceniać wyselekcjonowane filmy.

Visegrad Shorts on Tour powstał z myślą o młodych twórcach, dając im możliwość zaprezentowania swoich filmów przed międzynarodową publicznością. Festiwal odbędzie się między 12 a 18 kwietnia w Krakowie, Pradze, Bratysławie i Budapeszcie.

Serdecznie zapraszamy do zgłoszeń!

Festiwal organizowany jest przez węgierski portal filmowy Daazo.com przy wsparciu Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego, we współpracy z Kino Praha (Czechy), OZ Publikum.sk (Słowacja) i Krakowską Fundacją Filmową.

Karta zgłoszenia:

http://daazo.com/static/v4shorts_entryform

Regulamin:

http://daazo.com/static/v4shorts_regulations