Węgier nominowany do finału GRAND OFF


Węgierski reżyser znalazł się w zaszczytnym gronie finalistów festiwalu GRAND OFF:

FINALE [8 min.] – Dwóch mężczyzn, jedna noc. Czekają na swój największy przebój.

Nominacja w kategorii montaż.

Osoba nominowana: Balázs Simonyi
Reżyser: Balázs Simonyi
Węgry
.

Uroczysta Gala otwarcia odbędzie się w sobotę, 1. grudnia w stołecznym Teatrze Kamienica (al. Solidarności 93). Wszystkie projekcje konkursowe (od 30 listopada do 2 grudnia) odbędą się w Kinie KC (ul. Nowy Świat 6/12).

Celem Festiwalu jest nagrodzenie wybitnych i wyjątkowych niezależnych produkcji filmowych. Realizację tego celu zapewnia skrupulatny proces nominacji zgłoszonych produkcji przez członków Kapituły Grand OFF – przedstawicieli środowisk filmowych z 24 krajów świata.

W tym roku wybór nominowanych filmów był niezwykle trudny – do konkursu nadesłano ponad 1200 zgłoszeń z 76 krajów! W walce o nominację do 6. Edycji Grand OFF wzięły udział filmy ze wszystkich kontynentów. Niektóre państwa, takie jak Namibia, Lesotho, Kosowo czy Zjednoczone Emiraty Arabskie wzięły udział w konkursie po raz pierwszy.

Szósta edycja Grand OFF odbędzie się w dniach 30 listopada – 2 grudnia 2012 w Warszawie. Zwieńczeniem przeglądu będzie uroczysta ceremonia rozdania nagród, która od 2006 roku odbywa się w Warszawie, każdorazowo gromadząc blisko 400 wybitnych postaci świata kultury. W dniach poprzedzających uroczystą galę w Warszawie odbędzie się przegląd filmów nominowanych. Filmy pokazywane będą w dziewięciu kategoriach: najlepsza fabuła, scenariusz, reżyseria, dokument, montaż, zdjęcia, aktor oraz aktorka. Tydzień po warszawskim przeglądzie nagrodzone filmy prezentowane będą w ponad 40 miastach Polski!

Co roku nagradzamy jedną wybitną postać świata kina Nagrodą Specjalną podczas uroczystej Gali Nagród. Od początku istnienia festiwalu gościliśmy już Marcela Łozińskiego, Krzysztofa Zanussiego oraz Cezarego Harasimowicza. W tym roku, swoją obecnością zaszczyci nas Allan Starski, który odbierze statuetkę Grand OFF.

.