Węgierska orkiestra w Sali Kongresowej


W trakcie Wielkiego koncertu PCK w Sali Kongresowej, który odbędzie się 4 czerwca 2011 (sobota) o godzinie 20:00, wystąpi węgierska Orkiestra Rajkó:

Światowej sławy Orkiestra Rajkó oferuje wyjątkowe muzyczne doświadczenia. Ta grupa młodych, cygańskich muzyków powstała w 1952 roku. Ich dar narodził się z tradycji stuletniej cygańskiej dynastii. Wyjątkowe umiejętności zawodowych członków zespołu Rajkó wynikają ze specjalnej edukacyjnej metody skupiającej się na zachowaniu ich naturalnej zdolności do improwizacji, która jest koniecznym warunkiem wirtuozerii.

Orkiestra występuje w wielu różnych formacjach. Pięćdziesiąt osób tworzy silną, główną orkiestrę. Rajkó są sławnymi gośćmi na prestiżowych scenach całego świata. Są również znakomitym towarzystwem dla znanych solistów i zespołów tańca. Niesamowity zakres ich repertuaru obejmuje wiele gatunków od klasyki po muzykę ludową i od operetki do muzyki cygańskiej, oczywiście. Sukcesy i osiągnięcia, którymi cieszy się Rajkó Orkiestra to nadzwyczaj godne i udane tournee po Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Australii i na Dalekim Wschodzie, gdzie wzbudzają  poruszenie i zafascynowanie wśród publiczności.

[za: http://www.magyarintezet.hu/index2.jsp?HomeID=16&lang=POL&std_func=PRG&id=40826&high_art=false&page=2]