Węgierski Pałac Cudów


W sobotę 15 czerwca w godzinach 11.00-20.00 na Stadionie Narodowym odbędzie się 17. PIKNIK NAUKOWY Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Na stanowiskiu nr 64 będzie można spotkać się z reprezentantami Csodák Palotája – interaktywnego muzeum z Budapesztu. Przygotowali oni pokazy naukowe i oszałamiające doświadczenia dla całej rodziny, jak zapewnia organizator:

Mobilis. Muzeum motoryzacji i techniki dla całej rodziny. Zwiedzającym udostępniono cztery główne wystawy przybliżające zjawiska mechaniczne. Chętni mogą wziąć udział w warsztatach, zajęciach z dziedziny fizyki i chemii oraz interaktywnych pokazach eksperymentów.

Ludzkie zmysły.
Poddasz swoje zmysły niezwykłej próbie. Zbadasz jak słuch, wzrok i dotyk reagują na nowe, zaskakujące bodźce oraz w jaki sposób złudzenia optyczne wprowadzają w błąd twój mózg.

Csodák Palotája Nonprofit kft. (Pałac Cudów) – Węgry. Ośrodek przygotowany specjalnie z myślą o najmłodszych. Poprzez rozrywkę tłumaczone są tutaj zjawiska z zakresu nauk ścisłych. Na dzieci i ich rodziców czekają interaktywne eksponaty, a także fantastyczne widowiska pełne niecodziennych eksperymentów.

Pokaz dla rodziców z dziećmi. Zatrzymasz się, zaspokoisz swoją ciekawość świata i rozwiniesz wyobraźnię, oglądając to fantastyczne widowisko pełne niecodziennych eksperymentów.

Wszystkie szczegóły na temat samego pikniku i wszystkich atrakcji znajdziecie na www.pikniknaukowy.pl.

.