Węgierskie miejsca w Polsce


Jeśli interesują Was miejsca w Polsce, które w jakiś sposób łączą się z bratankami, ich historią i kulturą to zajrzycie na stronę temu poświęconą (wersje: HU, EN i PL). Oto, jak swój pomysł opisują autorzy (Bence Péter Kiss, Erika Kissné Polyák i Róbert Kiss):

Jako Węgrzy mieszkający w Polsce niemalże codziennie mamy okazję odczuć i doświadczyć fenomenu tego, co bez zbędnych frazesów, nazywamy przyjaźnią węgiersko-polską. Chcielibyśmy, aby jak najwięcej osób, odwiedzających Polskę, mogło odczuć to samo i dlatego nasza rodzina dokłada swoją cegiełkę: tworzy tę stronę internetową dla tych, którzy wraz z nami chętnie wzięliby udział w wirtualnej podróży. Odwiedźmy takie miejsca, które pośrednio lub bezpośrednio wiążą się z naszym krajem, z nami, z Węgrami, poznajmy historyczne korzenie tego wyjątkowego węgiersko-polskiego związku. Bardzo serio podchodzimy do wspólnej podróży: bylibyśmy wdzięczni za dalsze pomysły, propozycje, zdjęcia… Warto więc od czasu do czasu ponownie zajrzeć na naszą stronę, zobaczyć, co nowego się pojawiło.
.
Punktem wyjściowym dla naszego zbioru było opracowanie przygotowane przez Sándora Dürr dla uczniów Węgierskiej Szkoły im. Adorjána Divéki, a także podobny zbiór, należący do Wydziału Kultury Warszawa-Śródmieście. Na podstawie rozmów z naszymi kolegami i przyjaciółmi, materiały te uzupełniliśmy kolejnymi źródłami i własnymi pomysłami. Nasz zbiór ciągle rozszerzamy i zamieszczamy na stronie. Zdjęcia – przynajmniej na razie – z niewielkimi wyjątkami, są naszego autorstwa.
.
 
Miejsca podzielone są zarówno geograficznie, jak i tematycznie, na końcu listy autorzy umieścili także kilka sklepów węgierskich:
.