Węgrzy na VIII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania


W dniach 29.06-7.07.2012 w ramach współpracy teatrów tańca pomiędzy krajami Unii Wyszehradzkiej odbędzie się w Warszawie VIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania. Organizatorzy tak zachęcają do udziału w imprezie:

W dniach 29.06-7.07 Warszawa zawiruje w iście międzynarodowym stylu.  Tegoroczny festiwal odbywa się pod hasłem dialogu międzykontynentalnego. Zaprezentują się teatry z Afryki, Azji i Europy, zarówno Wschodniej, jak i Zachodniej. Tradycyjnie oferujemy też warsztaty taneczne z polskimi i zagranicznymi pedagogami. Spektakle. Warsztaty. Spotkania. Integracja.

Podczas festiwalu wystąpi reprezentacja Węgier – oto, co możemy przeczytać w programie na ten temat:

KATA JUHÁSZ COMPANY (WĘGRY), ”LIKE ME, LIKE ME”/“JAK JA, JAK JA”/”LUB MNIE, LUB MNIE”)
(30.06. godz. 16.00, Stara Prochownia)

„Like me like me” to zmysłowe spotkanie tańca i muzyki, któremu towarzyszy high-tech video-art. Jesteśmy w sieci Internetu żywi i martwi. Nasze spotkania są ulotne i zazwyczaj pozbawione konsekwencji. Podążamy za cyber-połączeniami i avatarami w szaleńczym tempie podróżując autostopem po informacyjnej autostradzie. Cyber-spotkania w cyber-świecie, w którym wszystko ma swoją cyber-cenę.

Kata Juhasz Company – kariera choreografki Katy Juhász nie toczyła się standardowo: łyżwiarstwo, taniec klasyczny, modern dane, występy w musicalach przy równoczesnym studiowaniu na Uniwersytecie medycznym, technika Marthy Graham, taniec współczesny… W 2008 roku otrzymała nagrodę Viktora Fülöpa nadaną przez Węgierskie Ministerstwo Kultury.

Choreografia: Kata Juhász
Muzyka: Frédéric Chopin, Ferenc Liszt, Albert Márkos, Ákos Zságer-Varga
Tańczą: Valencia James, David Mikó
Video: Andrea Sztojanovits
Światła: Ferenc Payer
Czas trwania: 60′

Specjalne podziękowania dla: Ádám Müller, Candice Edmunds, Jamie Harrison, Sándor Hegedűs

[za: http://zawirowania.pl/]