Weekend dla hungarofilów


Nadchodzący weekend będzie gratką dla wszystkich miłośników Węgier. Niezwykle bogaty program zapewniają m.in. Warszawskie Targi Książki i  Warszawska Noc Muzeów. Oto główne wydarzenia:

CZWARTEK

16 maja o godz. 18.00 w Instytucie Teatralnym w Warszawie odbędzie się spotkanie z Györgyem Spiró (pełna informacja tutaj)

PIĄTEK

17 maja o godz. 17.00 w Katedrze Hungarystyki UW odbędzie się spotkanie z Györgyem Spiró i Lajosem Pálfalvim (szczegóły znajdziecie tutaj)

17 maja o godz. 19.00 w Czułym Barbarzyńcy o nowej antologii poezji węgierskiej Bogusław Wróblewski i Bohdan Zadura będą rozmawiać z Mártonem Falusim i Gáborem Zsille (szczegóły znajdziecie tutaj)

SOBOTA/NIEDZIELA

Z 18 na 19 maja, w Noc Muzeów, Węgierski Instytut Kultury przygotował m.in. wystawę komiksów, inspirowanych dziełami polskich pisarzy i pokazy filmów krótkometrażowych (szczegóły o filmach znajdziecie tutaj, a o komiksach tutaj)

NIEDZIELA

19 maja o godz. 14.00 w sali Londyn Stadionu Narodowego odbędzie się spotkanie z Ottó Tolnaim i Gáborem Zsille (szczegóły znajdziecie tutaj)

19 maja Ottó Tolnai pojawi się także drugi raz, na spotkaniu w Czułym Barbarzyńcy z Anną Górecką (szczegóły tutaj)

.