Węgierska randka… zadaje 10 pytań hungarystce


Cześć,

Zapraszam Was na „Węgierską randkę”, w której zdradzam odpowiedzi na najczęściej zadawane hungarystom pytania. Jeżeli nie zdążyliście obejrzeć całego odcinka albo macie ochotę na powtórkę, to zapraszam na YouTube:


 

 

Akcja „Węgry w Polsce”

Polecam Wam nową akcję #wegrywpolsce, czyli nowy, codzienny cykl „Węgierskiej randki” w ramach Roku Kultury Węgierskiej 2016/2017, w którym wspólnie szukamy wszystkich miejsc w Polsce, związanych z Węgrami. Kuchnia, kultura, instytucje, miejsca pamiątkowe – tworzymy razem mapę „Węgier w Polsce”! Przesyłajcie swoje propozycje w komentarzach do akcji na facebook.com/AnnaButrymPL. Partnerem akcji jest Węgierski Instytut Kultury – Varsói Magyar Kulturális Intézet.

 

Książka tygodnia

W tym tygodniu polecam Wam dwujęzyczny, reportażowy cykl „Bratanki? 11 niezwykłych portretów”, który stworzyli: A. Czapla, A. Karasińska, A. Kiedrzynek, O. Siwińska i B.Wróblewski, pomysł i redakcja: Stanisław Zawiśliński, Centrum Badań i Edukacji im. Ryszarda Kapuścińskiego, Warszawa 2015, tłum. na j. węgierski: J. Kálmán, I. Gordon, P. Bárkányi. Fragmenty tych rozmów znajdziecie tutaj.

 

Słówko tygodnia

Sajnos nem beszélek magyarul – wym. szojnosz nem besilek lendzielul

Niestety, nie mówię po węgiersku