Węgrzy na 29. Warszawskim Festiwalu Filmowym


Na 29. Warszawskim Festiwalu Filmowym, organizowanym w dniach 11-12 października 2013, pojawi się kilka propozycji węgierskich. Co dzień na stronie festiwalu pojawiają się kolejne informacje – na razie wiadomo o kilku węgierskich filmach:

  • Rodzinny Weekend Filmowy

Królik i jeleń / Rabbit and Deer / Nyuszi és Őz, reż. Péter Vácz (Węgry 2012) 17 min., animowany

Królik i Jeleń wiodą szczęśliwe i beztroskie życie, lecz pewnego dnia ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę. Jeleń rozpoczyna obsesyjne poszukiwania sposobu na przedostanie się do trójwymiarowej rzeczywistości. W wyniku niespodziewanych okoliczności przenosi się do obcego mu jak dotąd świata. By znów się spotkać, rozdzieleni bohaterowie muszą odnaleźć drogę, która pozwoli im przekroczyć granicę pomiędzy wymiarami.

  • Sekcja Odkrycia

Test Film / Kémhatás, reż. Iván Angelus (Hungary 2013) 62 min.

Iván Angelus, ikona węgierskiego tańca nowoczesnego, wysyła na ulice Budapesztu swoich uczniów. Odgrywane etiudy taneczne wciągają przypadkowych przechodniów i często prowokują ich do zachowań, jakich na co dzień nie podejmują.

  • Konkurs 1-2

Niebiańska zmiana / Heavenly Shift / Isteni Műszak, reż. Márk Bodzsár (Węgry 2013) 100 min.

Uciekinier z armii jugosłowiańskiej pracuje w pogotowiu ratunkowym w Budapeszcie. Trafia do ekipy łowców skór. Czarna komedia.

 .

29_warszawski_festiwal_filmowy