portfolio


Anna_Butrym_fot.Aparatki.pl_16Praca z publicznością i kamerą to mój żywioł. Na scenie pojawiam się właściwie od zawsze, i to w niejednej roli: skrzypaczki, tłumaczki, trenerki, epizodystki, vlogerki, konferansjerki i prezenterki.

Moim pierwszym, wieloletnim treningiem solowych i zespołowych wystąpień publicznych była szkoła muzyczna, którą ukończyłam w klasie skrzypiec, grając także na fortepianie i występując ze szkolnym chórem i orkiestrą. Sceniczne doświadczenie zbierałam również śpiewając w chórze gospel i biorąc udział w konkursach recytatorskich.

Od 2007 roku spełniam się jako hungarystka tłumacząc najróżniejsze spotkania i wystąpienia. Sama też występuję w roli mówcy i prowadzącego, popularyzując węgierską kulturę poprzez autorskie wykłady i przeprowadzając wywiady z pisarzami i poetami. Dzięki praktyce tłumacza ustnego nauczyłam się jednocześnie mówić i słuchać – co daje szczególnie ciekawą mieszankę podczas pracy na scenie.

Pracując przez kilka lat jako certyfikowana trenerka biznesu w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu nauczyłam się, jak należy mówić, by nie zanudzić słuchaczy przez kilka wspólnie spędzonych godzin, nawet jeśli temat jest z założenia mało rozrywkowy. Potwierdzają to uczestnicy moich szkoleń, wystawiając mi opinie „charyzmatyczna”, „bardzo komunikatywna”, „pełna energii”, „świetnie przygotowana”, „umie utrzymać uwagę uczestnika przez cały dzień”. Obecnie przeprowadzam szkolenia w zakresie wystąpień publicznych i cieszę się, że mogę przekazywać moje osobiste doświadczenia kursantom.

Zadania konferansjerskie i prezenterskie łączą w sobie wszystkie elementy mojego dotychczasowego doświadczenia, dostarczając emocjonujących wyzwań. Szlify prezenterskie zdobywałam uczestnicząc w serii szkoleń w Akademii Telewizyjnej TVP, a prawdziwym sprawdzianem umiejętności pracy z kamerą stał się dla mnie program „O!Polskie Przeboje”, emitowany w sobotnie popołudnia w TVP1, obejmujący także transmisję na żywo. 

Moją niekwestionowaną pasją jest również popularyzowanie kultury węgierskiej, na przykład w ramach autorskiego projektu Węgierska randka, prezentowanego w postaci regularnych nagrań wideo, dostępnych jako vlog w serwisie  YouTube. Odwiedziłam także wiele miast w Polsce z oficjalnym programem „Dwa bratanki” oraz autorskimi spotkaniami o literaturze i kulturze Węgier.

Zapraszam do zapoznania się z moim wykształceniem i dotychczasowym dorobkiem w ramach:

Swoim doświadczeniem scenicznym dzielę się także w ramach bloga Konferansjerskie ABC.