portfolio


Anna_Butrym_fot.Aparatki.pl_16Praca z publicznością i kamerą to mój żywioł. Na scenie pojawiam się właściwie od zawsze, i to w niejednej roli: skrzypaczki, tłumaczki, trenerki, epizodystki, vlogerki, konferansjerki, moderatorki paneli dyskusyjnych i prezenterki.

Moim pierwszym, wieloletnim treningiem solowych i zespołowych wystąpień publicznych była szkoła muzyczna, którą ukończyłam w klasie skrzypiec, grając także na fortepianie i występując ze szkolnym chórem i orkiestrą. Sceniczne doświadczenie zbierałam również śpiewając w chórze gospel i biorąc udział w konkursach recytatorskich.

Od 2007 roku spełniam się jako hungarystka, tłumacząc najróżniejsze spotkania i wystąpienia. Sama też występuję w roli mówcy i prowadzącego, popularyzując węgierską kulturę poprzez autorskie wykłady i przeprowadzając wywiady z pisarzami i poetami. Dzięki praktyce tłumacza ustnego nauczyłam się jednocześnie mówić i słuchać – co daje szczególnie ciekawą mieszankę podczas pracy na scenie.

Pracując przez kilka lat jako certyfikowana trenerka biznesu w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu nauczyłam się mówić tak, by nie zanudzić słuchaczy przez kilka wspólnie spędzonych godzin, nawet jeśli temat jest z założenia mało rozrywkowy. Potwierdzają to uczestnicy moich szkoleń, wystawiając mi opinie „charyzmatyczna”, „bardzo komunikatywna”, „pełna energii”, „świetnie przygotowana”, „umie utrzymać uwagę uczestnika przez cały dzień”. Obecnie przeprowadzam szkolenia w zakresie wystąpień publicznych i cieszę się, że mogę przekazywać moje osobiste doświadczenia kursantom.

 

 

Zadania konferansjerskie łączą w sobie wszystkie elementy mojego dotychczasowego doświadczenia, dostarczając emocjonujących wyzwań.  Jestem dumna, że w roli konferansjerki zdobyłam wciąż poszerzające się grono klientów, którzy swoje zaufanie wyrażają zarówno poprzez regularne zapraszanie mnie do kolejnych projektów, jak i powierzanie mi seryjnych realizacji o dużym prestiżu.

Moje portfolio obejmuje  różnorodne eventy w j. polskim, angielskim i węgierskim oraz moderację dyskusji panelowych dla wielu prominentnych firm i instytucji w Polsce i za granicą. Prowadzę wydarzenia korporacyjne, kulturalne, ministerialne, zarówno masowe, jak i specjalistyczne czy kameralne, także w wersji dwujęzycznej, W swoim dorobku mam kilkaset realizacji w zróżnicowanej formie i tematyce – od gal, konferencji, kongresów, imprez kulturalnych, spotkań firmowych, wieczorów autorskich czy pokazów mody po koncerty, wyjazdy integracyjne, wydarzenia sportowe i konferencje prasowe.

Dzięki zbieranemu nieustannie feedbackowi wiem, że klienci doceniają przede wszystkim moją energię, uśmiech, staranne i obszerne przygotowanie, płynność we wszystkich językach i umiejętność dostosowania stylu prowadzenia do każdego rodzaju wydarzenia. Wszystkie projekty traktuję jak własne, a moje zaangażowanie wykracza niejednokrotnie poza ramy stricte konferansjerskich zadań, zarówno na etapie przygotowań, jak i zarządzania sceną w dniu danego wydarzenia. Moją dumą zawodową jest fakt, że każdy event udało mi się zrealizować ze stuprocentową satysfakcją zleceniodawców, którzy chętnie polecają mnie do innym i nawiązują wieloletnią współpracę.

Szlify dziennikarskie i prezenterskie zdobywałam uczestnicząc w serii szkoleń w Akademii Telewizyjnej TVP, a prawdziwym sprawdzianem umiejętności pracy z kamerą stał się dla mnie program „O!Polskie Przeboje”, emitowany w sobotnie popołudnia w TVP1, obejmujący także transmisję na żywo. Nowym wyzwaniem, pozwalającym mi jednocześnie czerpać z bogactwa setek godzin spędzonych z konferansjerskim mikrofonem w dłoni, są projekty lektorskie, do których przygotowuję się poprzez serię szkoleń w profesjonalnym studio nagraniowym.

Czerpiąc ze wszystkich doświadczeń w roli prezenterki, konferansjerki, moderatorki i lektorki wspieram szereg realizacji w dwóch intensywnie rozwijających się projektach: jako twarz i głos platformy eventy-online.pl prowadzę wydarzenia i dyskusje z ekspertami, także podczas eventów organizowanych przez firmę szkoleniową Skills Masters, gdzie działam również jako trenerka wystąpień publicznych i przed kamerą, konsultantka biznesu i project manager, bazując na wieloletnim doświadczeniu szkoleniowym i korporacyjnym.

 

 

Moją niekwestionowaną pasją jest również popularyzowanie kultury węgierskiej, na przykład w ramach autorskiego projektu Węgierska randka, prezentowanego w postaci nagrań wideo, dostępnych jako vlog w serwisie YouTube. Odwiedziłam także wiele miast w Polsce z oficjalnym programem „Dwa bratanki” oraz autorskimi spotkaniami o literaturze i kulturze Węgier, również w ramach stworzonego w tandemie z sommelierem projektu „Hung(a)ry Bistro”. Bywam częstym gościem audycji radiowych, gdzie zapraszana jestem jako ekspertka od Węgier.

Zapraszam do zapoznania się z moim wykształceniem i dotychczasowym dorobkiem w ramach:

Wiedzą branżową, doświadczeniem scenicznym i zasadami, którymi kieruję się przy każdej realizacji dzielę się także w ramach bloga Konferansjerskie ABC.

Zapraszam także do zakładek „Tłumacz z pasją” i „Trener z patentem”, które zbierają moje doświadczenie i dorobek translatorski oraz szkoleniowy.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz zarezerwować termin na wspólny projekt, napisz do mnie lub zadzwoń – wszelkie informacje znajdziesz w dziale Kontakt.