Szkolenia to jedna z moich pasji – nie ma lepszej świadomości dla trenera niż to, że przekazuje dalej swoją praktyczną wiedzę i umiejętności. W swojej karierze mam doświadczenie zarówno w pracy instytucjonalnej, jak i freelancerskiej, i cieszę się, że w ramach każdej z nich mam przyjemność otrzymywać same pozytywne oceny mojego zaangażowania trenerskiego.
Gdy czytam opinie uczestników szkoleń, określające mnie jako osobę „charyzmatyczną”, „bardzo komunikatywną”, „pełną energii”, „świetnie przygotowaną”, „umiejącą utrzymać uwagę uczestnika przez cały dzień” to wiem, że udało mi się zrealizować jedno z najważniejszych założeń pracy szkoleniowca. Nie mniej cieszy mnie fakt, że po kolejne sesje powracają do mnie klienci, z którymi mam przyjemność regularnie pracować.
Karierę trenerską rozpoczęłam od kilkuletniej pracy jako starszy trener i menedżer ds. treści szkoleń w zespole szkoleniowym Citi International (Content Sourcing Manager – Business Trainer AVP). Zajmowałam się tam kompleksowym wdrażaniem lokalnych i globalnych projektów szkoleniowych: od analizy potrzeb począwszy, poprzez opracowywanie merytoryczne szkoleń i tworzenie materiałów, aż po finalne przeprowadzanie sesji oraz ocenianie efektywności programów treningowych.
Przeszkoliłam setki uczestników z tak specjalistycznych dziedzin jak przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (AML/CTF). Jestem międzynarodowo certyfikowanym specjalistą ds. AML/CTF (ICA International Advanced Certificate in AML). Projekty szkoleniowe realizowałam zarówno w Polsce, jak i zagranicą (Szwajcaria, Hiszpania, Grecja, Wielka Brytania), bezpośrednio i zdalnie, w języku polskim, angielskim i węgierskim.
W ramach doskonalenia zawodowego uczestniczyłam w różnych kursach trenerskich, w tym zdobywając szlify prezenterskie podczas szkoleń w Akademii Telewizyjnej TVP:
*
*
*
Obecnie prowadzę przede wszystkim autorskie szkolenia z wystąpień publicznych i sztuki prezentacji, m. in. regularnie dostarczając treningi dla Uniwersytetu Warszawskiego czy Akademickiego Związku Sportowego, dla których opracowałam serie sesji dedykowanych. Tworzę i przeprowadzam także pojedyncze sesje na specjalne zamówienie, szkoląc np. uczestników konferencji Start-up Summer Camp z wystąpień przed inwestorami (pitching) na zamówienie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) czy top management CBRE.
Umiejętności, które przekazuję podczas tych szkoleń, cały czas weryfikuje scena, kamera i publiczność, przed którą występuję od lat w przeróżnych rolach: skrzypaczki, tłumaczki języka węgierskiego, epizodystki i konferansjerki.
W zakresie działalności edukacyjnej prowadzę także spotkania, lekcje i wykłady promujące kulturę i literaturę węgierską oraz pracę tłumacza z ramienia takich partnerów, jak choćby EUNIC czy Węgierski Instytut Kultury, występując również w mediach. Z chęcią angażuję się w wolontariat edukacyjny, zarówno w ramach prac fundacyjnych, jak i projektów autorskich.
W 2017 roku współprowadziłam serię 19 całodziennych szkoleń z literatury węgierskiej „Dwa bratanki”, adresowanych do bibliotekarzy i moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki. Z cyklem wystąpień, promujących węgierską kulturę odwiedziłam szereg kolejnych miast pod marką mojego vloga na YouTube „Węgierska randka”. Od 2018 r. program „Dwa bratanki” oraz szkolenie z tworzenia angażujących treści kulturalnych na YouTube dostępne są w ofercie GoodBooks.
Zajmuję się także popularyzacją pracy tłumacza i przybliżaniem tajników przekładu literackiego oraz tłumaczeń w parze polski-węgierski uczniom i studentom, m.in. poprzez prowadzenie cyklicznych lub jednorazowych lekcji i warsztatów. Od 2017 r. jestem także mentorką indywidualnego projektu przekładowego w Katedrze Antropologii Literatury i Badań Kulturowych na Wydziale Polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Mam doświadczenie zarówno w szkoleniu kameralnych grup warsztatowych (kilku- lub kilkunastoosobowych), jak i w prowadzeniu wykładów dla kilkusetosobowej publiczności. Szkolenia autorskie i programowe z równą przyjemnością dostarczam w języku polskim, angielskim lub węgierskim.
*
Kurs wystąpień publicznych
Celem szkolenia jest zarówno zachęcenie i ośmielenie uczestników do podejmowania się wystąpień i prezentacji publicznych, jak i wyposażenie ich w niezbędną wiedzę praktyczną w tym zakresie. W trakcie szkolenia poruszane są aspekty związane z całościowym wizerunkiem publicznym, pracą ciałem, gestem i głosem, a także formułowaniem ciekawych wypowiedzi, również pod presją czasu, oraz radzeniem sobie z tremą oraz trudnymi pytaniami.
Program dostosowywany jest do celów i oczekiwań zamawiającego i może bazować zarówno na skróconej formie wykładu z ćwiczeniami, jak i pełnego kursu ze zwiększoną częścią warsztatową. Zapraszam do kontaktu w celu ustalenia najlepszego rozwiązania dla danej grupy szkoleniowej.