Koncepcję eventu znają tylko wtajemniczeni – i dobrze, bo sytuacji niespodziewanych, czasem szokujących, zabawnych lub grożących katastrofą, bywa wiele, nawet podczas tego samego wydarzenia. I w tym momencie każdy – począwszy od członków ekip technicznych, poprzez event managera, na kliencie skończywszy – przekonują się, jak wiele z tych sytuacji potrafi rozwiązać sprawdzony, profesjonalny i dobrze przygotowany do danego eventu konferansjer.
Na koniec wystąpienia technik miał wnieść dodatkowy mikrofon?
Trudno, zapomniał, konferansjer użyczy swojego tak, jakby to było zaplanowane od początku.
Miałeś po swojej prezentacji zaprosić na scenę dyrektora, ale umknęło Ci to w nerwach?
Nie martw się, czuwam w kulisie, by dołączyć do Ciebie na scenie i uratować sytuację konferansjerską zapowiedzią.
Ktoś kurtuazyjnie poprosił dodatkową osobę o przemówienie, ale zapomniał, że nie macie tłumacza?
Międzynarodowa publika już słyszy konsekutywny przekład w języku angielskim, bo konferansjer błyskawicznie odnalazł się w sytuacji.
Prelegent o statusie VIPowskim przedłuża swoje wystąpienie, a zegar konferencji tyka nieubłaganie?
Sytuację ratuje konferansjerka, wchodząca w dialog z VIPem w temacie wniosków z jego prezentacji i tym samym dyplomatycznie kończąca jego pobyt na scenie.
Prezes nagle zmaga się z ogromną tremą przed samym początkiem wydarzenia?
Kto jak kto, ale konferansjer doskonale wie, co mu poradzić, żeby stres przestał go paraliżować.
Na scenę wszedł ktoś, kogo nie było w scenariuszu?
Prowadzący zaraz ogra tę niespodziankę tak, by jak najbardziej naturalnie wtopiła się w całość wydarzenia.
Już za chwilę zaczyna się streaming, a tłumacz Polskiego Języka Migowego utknął w korku i przybędzie na styk?
Konferansjer zamiga operatorowi kilka kluczowych znaków, niezbędnych do właściwego wykadrowania obrazu i zakończenia przygotowań do emisji.
Do listy VIPów do przywitania w ostatniej sekundzie dodano kilka nazwisk, a precedencja była ustalona we wcześniejszej wersji?
Nie ma problemu, konferansjer zna podstawowe zasady dyplomatyczne i pomoże rozegrać tę niespodziewaną pułapkę tak, by nikt nie wylądował nazajutrz na dywaniku u dyrektora.
Przykłady można by mnożyć w nieskończoność – powyższa garstka to zaledwie kilka sytuacji z mojego własnego portfolio. Część problemów mogłam rozwiązać dzięki starannemu przygotowaniu się do danego eventu (znajomość scenariusza, uważność na próbie, ustalenie niezbędnych aspektów z ekipą realizacyjną), część dzięki uprzedniemu zdobyciu umiejętności na przestrzeni lat (tłumaczenia konsekutywne, kursy wystąpień publicznych czy protokołu dyplomatycznego), a z jeszcze innymi miałam do czynienia wcześniej, w ramach kilkuset poprowadzonych wydarzeń, więc już z wieloletniego doświadczenia automatycznie wiedziałam, jak zareagować i jaki ratunek sprawdzi się najlepiej.
„Zupełnie nie martwię się o scenę i przebieg wydarzenia, skoro Ty je prowadzisz” – to najważniejszy, najcenniejszy komplement, który miałam przyjemność już wielokrotnie usłyszeć podczas realizacji, zarówno od klientów, jak i agencji eventowych. Mam nadzieję, że jeszcze wielu zleceniodawcom będę mogła oferować ten poziom komfortu, dowodząc jednocześnie, dlaczego warto zainwestować w sprawdzonego, doświadczonego konferansjera z obszernym i różnorodnym portfolio. Bo przecież:
A całość doświadczenia, wykształcenia i obycia prowadzącego wpływa na to, ile procent budżetu trzeba będzie przeznaczyć na aspekt moderowania sceny:
Anna Butrym – jest konferansjerką, która nie boi się żadnych wyzwań, a praca z publicznością to jej żywioł. Na scenie pojawia się właściwie od zawsze, i to w niejednej roli: skrzypaczki, tłumaczki, trenerki biznesu, animatorki, konferansjerki i moderatorki wydarzeń. Z chęcią prowadzi eventy dwujęzycznie – płynnie posługuje się językiem angielskim i węgierskim.
Świetnie odnajduje się w prowadzeniu zarówno gal, konferencji, imprez kulturalnych, spotkań firmowych, jak i wieczorów autorskich, koncertów, wyjazdów integracyjnych, wydarzeń sportowych czy konferencji prasowych. Prowadzi także autorskie szkolenia z wystąpień publicznych, a w swoim portfolio ma również epizody telewizyjne i reklamowe oraz medialną reprezentację instytucji kulturalnej. Swobodnie czuje się nie tylko na scenie, ale także w studio radiowym i przed kamerą.
Klienci doceniają przede wszystkim jej energię, uśmiech, staranne przygotowanie, płynność we wszystkich językach i umiejętność dostosowania stylu prowadzenia do każdego rodzaju wydarzenia. Jej dumą zawodową jest fakt, że każdy event udało się jej zrealizować ze stuprocentową satysfakcją zleceniodawców, którzy chętnie polecają ją do kolejnych projektów i nawiązują dłuższą współpracę.
Tagi: konferansjer, konferansjerka, prowadzący, prowadząca, moderator, moderatorka, MC, host, prezenter, prezenterka, animator, animatorka, prowadzenie eventu, prowadzenie imprezy, prowadzenie konferencji, prowadzenie gali, event, impreza, konferencja, gala, panel, wywiad, moderowanie panelu, prowadzenie wywiadu, konferansjer angielski, konferansjerka angielski, konferansjer węgierski, konferansjerka węgierski, konferansjer dwujęzyczny, konferansjerka dwujęzyczna, konferansjer warszawa