W dniach 10-12 października 2013 r. (czwartek-sobota) w Galerii Bunkier Sztuki w Krakowie dbędzie się Patch Audio Visual Lab – międzynarodowe wydarzenie poświęcone współczesnym formom kreacji w sztuce cyfrowej. Wśród tegorocznych artystów pojawią się węgierskie akcenty: László Zsolt Bordos [BordosArtWorks, HU] oraz Elektro Moon Vision [PL, HU]:
Patch Audio Visual Lab – to wydarzenie, podczas którego świat nauki i sztuki współpracuje ze sobą, skupiając się na nowych nurtach i rozwiązaniach w sztuce audiowizualnej tworzonej przy użyciu nowych technologii, platform typu open source, maszyn i narzędzi, rozwijanych i przetwarzanych przez użytkowników, gdzie często „cyfrowość” przenika się z „analogowością”.
Patch to wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki wyselekcjonowanych prac audiowizualnych i instalacji artystów z Polski i z zagranicy wpisujących się m.in. w takie dziedziny kreacji jak mapping, sztuka generatywna, interaktywna, DIY, net-art, wideo-art, sound-art, eksperymentalne formy filmowe, projekcjonizm, VJing, często wykraczając poza granice znanych dyscyplin. W ramach wystawy pokazana zostanie również selekcja prac audiowizualnych wyłoniona ze zgłoszeń open call.
Patch to warsztaty prowadzone przez specjalistów – praktyków, podczas których możesz poznać narzędzia i techniki cyfrowych mediów, rozwijające się poza głównym obiegiem, a będące ważnym elementem w rękach współczesnych twórców. Podczas warsztatów znani artyści i akademicy z Polski i z zagranicy zapoznają uczestników z możliwościami, jakie dają nowe technologie i pokażą jak można z nich korzystać w procesie tworzenia. Wstęp wolny po uprzedniej rejestracji.
W tym roku we współpracy z Wydziałem Architektury Wnętrz krakowskiej ASP odbędą się specjalne kilkuetapowe warsztaty poświęcone technice mappingu, prowadzone przez uznanych artystów multimedialnych: Martina Boverhof [Holandia], László Zsolta Bordosa [Węgry], Petera Kirn [USA/Niemcy].
Więcej informacji: www.patchlab.pl
.