Eger na Sylwestra


Budapeszt jest dość popularnym kierunkiem sylwestrowych wypadów krótkodystansowych, ale na stolicy nie kończy się świat atrakcji w kraju bratanków. Na tegorocznego Sylwestra portal podróże.gazeta.pl poleca Eger:

Wino, baseny termalne, łaźnie tureckie, mnóstwo zabytków, nastrojowe knajpki, do tego noworoczna  impreza – czego można chcieć więcej od wyjazdu sylwestrowego? Wszystkie te atrakcje będziemy mieć, jeśli zdecydujemy się na wyjazd do Egeru. Pięknie położone, klimatyczne miasto zapewni rozrywki bez względu na pogodę.

Zaletą Egeru są przystępne ceny – litr wina możemy kupić już za 10 zł – oraz nieduża odległość od polskiej granicy. Wyjazdy sylwestrowe z biurami podróży kosztują od 800 zł, ale śmiało można jechać na własną rękę. Oferta noclegowa w Egerze jest bogata, a standard zróżnicowany. Można znaleźć nocleg już za kilkadziesiąt złotych od osoby. Do Egeru najprościej dojechać samochodem z przejścia granicznego w Barwinku przez Świdnik, Koszyce i Miszkolc (ok. 260 km) albo z Łysej Polany przez Kieżmark, Poprad i Rożniawę (ok. 240 km).