Ryaniar i WizzAir walczą o Budapeszt


Dobra wiadomość dla tych, którzy polują na tanie bilety do Budapesztu – o zdobycie klientów na trasie z Warszawy walczą Ryanair i WizzAir:

Ryanair oferuje loty do Oslo, Sztokholmu i Budapesztu od 19 zł w jedną stronę. Zapewnia, że w cenie zawarte są już wszelkie opłaty lotniskowe. Choć to cena bez dodatkowych usług, które się wykupuje w trakcie rezerwacji biletów, czyli np. bagażu rejestrowanego, pierwszeństwa wejścia na pokład czy ubezpieczenia.

– Bilety można rezerwować od 19 września do północy 26 września na stronie Ryanair.com na podróż od 1 października do 18 grudnia – mówi Katarzyna Gaborec z Ryanaira.

Ryanair startuje z Modlina, WizzAir nieprzerwanie z Lotniska Chopina, co nawet przy okresowo tańszych biletach konkurenta może się okazać przewagą. Warto też co jakiś czas śledzić obie oferty lub polować na informacje np. na Fly4Free, ponieważ zapowiada się dłuższa rywalizacja tych przewoźników – z korzyścią dla pasażerów. Niedługo na podniebnym rynku powinien pojawić się też trzeci gracz – nowe węgierskie linie Solyóm powoli rozpoczynają działalność.

.

malev

Upadłe węgierskie państowe linie Malév

.