K. Tóth – Mama miała operację


K. Tóth – Mama miała operację (Anyát megoperálták), książka dla dzieci, patronat: Fundacja Rak’n’Roll, Finebooks 2017 

Wybrane recenzje:

 

 

 

 

Recenzje czytelników na empik.com:

 

KarolG: Spontaniczne, aktywne dziecko, nie obarczone problemem rodziców, a jednak skutecznie poinformowane o wydarzeniach, które będą miały miejsce – to prawidłowe wychowanie i edukacja dziecka.

 

Anonim: Pogodna opowieść o drażliwych sprawach, o chorobie, która dla wielu osób wydaje się być wyrokiem, ale to niekoniecznie jest prawda. „Mama miała operację” pozwala przejść przez terapię antyrakową z podniesionym czołem i bez załamywania rąk.

 

Kaja: Książka ma duże znaczenie dla osób borykających się z nowotworem w rodzinie. Cała familia, w tym również najmłodsi domownicy powinni poznać konsekwencje tej choroby, ponieważ o wspólne dobro i ład walczymy wszyscy razem, nie tylko osoba poddająca się operacji.

 

iga_5: Operacja to czasem nie tylko dłuższe życie, bywa że to narodziny na nowo, ponieważ spada wielki balast z serca i duszy. Dziecko łatwiej przełknie chorobę w rodzinie, niekonieczne zresztą aż tak poważną, kiedy przeczytamy wcześniej taką pouczającą bajeczkę.

 

Janeczka: Każdy pedagog i psycholog w szkole czy poradni powinien to mieć na półce i stosować, pokazywać też rodzicom, że takie książki są dostępne, że kiedy przytrafia się taki dramat w rodzinie to jest wsparcie dla każdego z nas.

 

Bożena: Ta autorka węgierskiego pochodzenia znana jest z tego, że potrafi w lekki sposób poruszać nawet poważną tematykę i umiejętnie przekazać wiedzę małemu dziecku. Ostatnia jej pozycja mnie zdumiała, teraz jestem w pozytywnym szoku.