Tyyyle radości za całe 30 zł!


Zachęcona artykułem na gazeta.pl wybrałam się do podziemi BUW-u na polowanie na Cmentarzysku Starych Książek. Wstęp wynosi 30 zł (25 dla studentów) i 5 zł dla osoby towarzyszącej; za przyniesienie książek dostaje się zniżkę. Do ikeowskiej torby można włożyć tyle tomów, ile się żywnie podoba (lub ile da się radę wynieść – ja zabrałam swój łup jedynie dzięki pomocy silnego męskiego ramienia). W zamierzeniu Cmentarzysko ma działać do lutego, ale ponieważ jego żywotność zależy od ilości przynoszonych książek, nie warto odkładać wizyty „na później”.

Asortyment jest całkowicie przemieszany, dlatego należy zarezerwować co najmniej godzinę na przejrzenie wszystkich książek (tempo ekspresowe). Wśród zgromadzonych tomów można znaleźć dosłownie wszystko – encyklopedie, podręczniki, słowniki, beletrystykę, poezję, przewodniki, mapy etc. i to w najróżniejszych językach świata.

A jeśli ktoś lubi oszczędzać, a zarazem chce zaistnieć medialnie, to warto wybrać się na Cmentarzysko w sobotę 11 grudnia, bowiem wówczas, z racji kręcenia tam porannego programu TVN, wstęp wynosi 20 zł :)

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, ul. Dobra 56/66, poziom -1
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 11-19, sobota 11-14